کتابخانه‌هورامان،کتێبخانه‌وهه‌ورامانی، یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی
هه‌ورامان(ته‌خت-لهۆن-ژاوه‌رۆ-پژگیا) نویسه‌ر:هومایون موحه‌ممه‌دنژاد
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م


نیامدنها:کتاب شعری ازآقای معتصم اداک واردبازارکتاب شدنیامدنها کتابی است که محتوای آن اشعارفارسی شاعرجوان هورامان آقای معتصم اداک می باشدوازسوی انتشارات همای دانش چاپ ومنتشرمی شود.
آقای اداک که متولد روستای ژیوار ازتوابع بخش اورامان تخت واقع درشهرستان سروآباد بوده؛که کتاب دومش به نام (ساحل) ازسوی انتشارات ریباز(ڕێباز)درشهر مریوان درآتیه نزدیک چاپ و منتشرخواهدشد.طبقه بندی: زانیاری، ئه‌ده‌بیات، شێعر،
برچسب ها: هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌هه‌ورامان؛یانه‌وکتێبووهۆ‌رامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد) هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری همایون محمدنژاد سفرهای گالیوربه هورامی، نیامدنها، ساحل، معتصم اداک، ژیوارهورامان، انتشارات ریباز، انتشارات همای دانش،
[ یکشنبه 29 تیر 1393 ] [ 12:52 ب.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]
هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م
کتاب آموزش زبان کردی(2) خانم سهیلا  محمدی واردبازارشد.

كتاب جدید آموزش خواندن و نوشتن زبان كردی با عنوان »كوردی2« اثر خانم »سهیلا محمدی« مدرس و فعال حوزه ادبیات كردی چاپ و منتشر شد. كتاب اول و سوم این مجموعه آموزشی در آینده نزدیك منتشر خواهد شد.
كتاب كردی(2) برای رده سنی 8 تا 12 سال تالیف شده، اما برای عموم دانشجویان و علاقه‌مندان به فراگیری زبان كردی كاربرد دارد.
كوردی 2 را در شمارگان چهار هزار نسخه انتشارات »اعلایی« در 88 صفحه منتشر كرده و »سهراب آرام« گرافیك و صفحه آرایی آن را به انجام رسانده است. كتاب به نقاشی‌های كودكانه و آموزش »سمیرا رشنواز« آراسته و »شیلان هوشیاری« تصویرگری روی جلد و »شعیب مكتب داری« طراحی جلد آن را برعهده دارد.
محمدی كتاب خود را در 12 درس با توضیحات فارسی و از جمله با عناوین الفبای زبان كردی، حروف بی‌صدا، حروف صدادار، هجا، چگونگی نوشتن كلمات بیگانه در زبان كردی تنظیم كرده است. در كتاب به موضوعات محیط زیست، بهداشت، قانون گرایی و ... توجه شده است.
عدنان برزنجی از مدرسان زبان كردی و مدیر موسسه آموزشی »راژه«، در مقدمه این كتاب نوشته است: »زبان كردی نیز یكی از زبان‌هایی است كه برخلاف آن همه بی‌مهری‌ها و كج نظری‌هایی كه نسبت به خود دیده است، تنها دلیل همت والای مردمان كرد و ثبت آثار فاخر به زبان كردی، جاودانه مانده و خود را در اوج ناملایمات روزگار به امروز رسانیده است و برماست تا برای اعتلا و تقویت و پویایی هرچه بیشتر زبان كردی تلاش و كوشش بیشتری بنماییم.در این عرصه نقش زنان مثل مادران جامعه بسیار چشمگیر است و عدم توجه مادران به زبانی كه نام خودشان بر آن می‌درخشد (زبان مادری)، به معنای نفی خود و فرهنگ و تاریخ و ارزش‌های ملی می‌باشد. یادگیری زبان مادری به معنای توجه به فرهنگ و ارزش‌های خودی است.
پدران و مادران عزیز! خود و آینده‌ی فرهنگی و شخصیتی فرزندانمان را فراموش نكنیم«
در تازه‌ترین نشست انجمن ادبی »ئاوینه« سنندج انتشارات كتاب كوردی(2) مورد توجه قرار گرفت و با حضور نویسنده كتاب معرفی و بررسی شد.
براساس گزارشی كه از این انجمن در اختیار سیروان قرار گرفت ساعت اول جلسه دوشنبه هفته گذشته به خواندن داستان كوتاه و شعرهای متفرقه گذشت اما راس ساعت شش بعدازظهر باتوجه به تمهیدات قبلی به موضوع معرفی كتاب آموزش خواندن و نوشتن زبان كردی(2) برای گروه سنی(ب) در رده سنی (8 تا 12 سال) تالیف خانم سهیلا محمدی كه با دو زبان كردی و فارسی نوشته شده، پرداخته شد.
در این خصوص نویسنده كتاب در فرصتی 25 دقیقه‌ای تمام موارد مربوط به احساس وظیفه‌ای كه در قبال نوشتن چنین كتابی را میشد متصور شد توضیح داد و زحماتی را كه در 12 درس این كتاب و تهیه اشعار شاعرانی گرانمایه از جمله ماموستا »هه‌ژار«، »رحیم لقمانی«، »لطیف هلمت«، »فایق بیكس«، »سعید بخاری(ئاسو)«، »فریدون میراحمدی«، »صلاح نیساری«، »امین گردیگلانی«، »شیلان گیلانی«، »غزال الهیاری« و »عبدالرحمان فهیمی« و چند شاعر دیگر كه برای كودكان سروده شده، تزئین بخش صفحات متفاوت این كتاب است. محمدی در ادامه افزود: كتاب موردنظر جهت آموزش به كودكانی است كه با حروف الفبای فارسی آشنایی دارند.
به گفته وی، یكی از موارد قابل توجه كتاب آن است كه هرجا شعر یا درس تازه‌ای مطرح شده، ضمن نقاشی‌های بسیار بجا و شكیلی كه در كلیه صفحات كتاب و با مناسبت‌های بجا روح‌بخش صفحات كتاب است، صفحه‌ای برای كلمات تازه شعر یا درس جدید اختصاص یافته و واژه‌های كردی شعر یا درس را با معنای فارسی آن آورده و در واقع برابر سازی كرده‌اند.
در ادامه جلسه، ابتدا »محسن رازی« گفت: چنین كاری برای كودكان ارزشمند و پربهاست. او از خانم محمدی خواست كه هرچه زودتر برای كودكان رده‌های مختلف سنی با همین سبك و سیاق كتاب‌های دیگری را تالیف و به چاپ برسانند.
سپس »شوكتیاریان« و »رضا همتیار« و خانمها »غزال اللهیاری« و »سلما ساعدی« درخصوص بخش‌های مختلف كتاب و نقاشی‌های روی جلد و صفحات مختلف كتاب مطالبی را عنوان كردند.
منبع:هفته نامه سیروانhttp://www.sirwanweekly.com/Default.aspx?page=Complete&cp=4216طبقه بندی: زانیاری، ئه‌ده‌بیات، تاریخ،
برچسب ها: هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌هه‌ورامان؛یانه‌وکتێبووهۆ‌رامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد) هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد، سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری، همایون محمدنژاد، سفرهای گالیوربه هورامی، آموزش زبان کردی(2)، سهیلا محمدی، دزلی هورامان،
[ چهارشنبه 11 تیر 1393 ] [ 11:55 ق.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]
[ چهارشنبه 11 تیر 1393 ] [ 11:36 ق.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]
درباره وبلاگ

کتابخانه‌هورامان،کتێبخانه‌وهه‌ورامانی
یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی

ئه‌ژناسنای کتێبه‌کا؛نویسه‌را؛زانایا؛ژیرلاو؛پاڵپشتا زوان و ئه‌ده‌ب و فه‌رهه‌نگوو هه‌ورامانی

نویسه‌ر:هومایون موحەممەدنژاد

ئیمه‌یل:sina.mohamad@ymail.com

چه‌مه‌راو سه‌ردا‌نه‌کێتانمێ په‌ی ئادره‌سوو:

په‌لیانه‌و هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

http://haneberchem.mihanblog.com/

مدیروبلاگ :همایون محمدنژاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
p align="center">هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

کتابخانه‌هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی

قه‌ڵه‌موو هه‌ورامانی

ابزار و قالب وبلاگبیست تولزكد تاریخ قمری ، شمسی و میلادی به همراه مناسبت تماس با ما>