کتابخانه‌هورامان،کتێبخانه‌وهه‌ورامانی
هه‌ورامان(ته‌خت-لهۆن-ژاوه‌رۆ-پژگیا) نویسه‌ر:هومایون موحه‌ممه‌دنژاد
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
 کتابخانه‌هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی    کتابخانه‌هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی

معرفی کتاب(بادوقاصدک مریوان در زریبار)؛

(باوباویلکه‌ی مه‌ریوان له زریباردا)



متن فارسی این کتاب با نام(باد و قاصدک مریوان در زریبار)نوشته خانم‌رنگین دهقان بوده وترجمه سورانی آن به نام(با و باویلکه‌ی مه‌ریوان له زریباردا) توسط آقای رئوف محمودپور انجام شده است .

باتوجه به اعلام خانم دهقان؛نویسنده کتاب به وبلاگ کتابخانه‌هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی؛اولین جلد از مجموعه کتاب داستانهای کودکان برای گروه سنی الف،ب،ج می باشد.
با اهداف:
1)احترام به شخصیت کودک
2) آشنا نمودن کودکان با جاذبه های جغرافیایی مناطق مختلف
3) زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی
4) آشنا نمودن کودکان با افسانه های قدیمی
5) ایجاد حس دوستی،همدلی و نوع دوستی در بین کودکان

این کتاب اکنون درانتشارات ریباز( ڕێباز)مریوان جهت فروش عرضه شده است.

ادامه مطلب

طبقه بندی: زانیاری، ئه‌ده‌بیات، شێعر، تاریخ، دین، جوغرافی، وێنه،
برچسب ها: هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد، وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری، سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری، رنگین دهقان، معرفی کتاب(باد و قاصدک مریوان در زریبار؛با و باویلکه‌ی مه‌ریوان له زریباردا)بادوزبان فارسی و سورانی،
[ سه شنبه 16 تیر 1394 ] [ 03:11 ب.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]

قرآن دست نویس مرحوم سیدمحمود پالاچویین وپیشنهادی به اداره‌ی میراث فرهنگی شهرستان پاوه

IMG_7763

نزدیک به دویست سال پیش در کنار مسجد باباشیخ حسن مردی سکنی گزیده بود به نام سیدمحمود مشهور به پالاچویین (کفش چوبین). وی مردی عابد و اهل دل بود که نیمی از سال را معمولا به عزلت و ریاضت در چله خانه ی کوچکش می گذرانید، گویند فقط همسرش روزانه برای یادآوری اوقات نماز و طعام مختصری وی را ملاقات می نمود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: زانیاری، ئه‌ده‌بیات، تاریخ، دین،
برچسب ها: هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد، وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری، سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری، قرآن دست نویس مرحوم سیدمحمود پالاچویین،
دنبالک ها: پایگاه اطلاع رسانی روستای خانقاه،
[ یکشنبه 14 تیر 1394 ] [ 12:18 ب.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]
نویسنده کتاب «زنان کُرد» در گفتگو با کردپرس:
این کتاب، برآیند دغدغه هایم راجع به زنان کُرد است
سهیلا شهریاری می گوید: این کتاب، اثری است که از برآیند طبیعی دغدغه های شخصی- اجتماعی من راجع به زنان کرد متولد گردیده است.

کردپرس- سرویس فرهنگ و هنر- سهیلا شهریاری متولد شهر پاوه و بزرگ شده شهر کرمانشاه است او که دانش آموخته ی رشته جامعه شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی است اقدام به نگارش کتابی پژوهشی با موضوع زنان کرد و با عنوان «زنان کُرد» کرده و در آن به ارائه «نظریه ایی مبنایی در باب زنان کُرد» پرداخته است.

کردپرس به بهانه انتشار این کتاب توسط نشر جامعه شناسان مصاحبه ای با وی ترتیب داده است که به شرح زیر است:

کردپرس- از چه زمانی نگارش کتاب «زنان کُرد» را آغاز کردید و کدام نشر وظیفه چاپ و انتشار آن را بر عهده گرفته است؟ و علاقه مندان چگونه می توانند کتاب را تهیه کنند؟

شهریاری- از سال 1390 به طور مشخص بر روی موضوع زنان کرد متمرکز گردیدم و برآیند این پژوهش و بررسی سرانجام در سال 1392 به ثمر نشست. در سال 1393 انتشارات جامعه شناسان عهده دار انتشار این کتاب گردید و نهایتاً در رفت و برگشت های وزارت ارشاد در نهایت در بهار 1394 به چاپ رسید. علاقه مندان می توانند از طریق خود بنده و یا از طریق نشر جامعه شناسان اقدام به تهیه ی کتاب نماید.

کردپرس- انگیزه و هدف شما از نوشتن این کتاب که گویا پایان نامه شما بوده که تبدیل به کتاب شده چه بوده است؟

شهریاری- شاید استفاده از واژه ی اهداف، دقیق تر باشد. این کتاب، اثری است که از برآیند طبیعی دغدغه های شخصی- اجتماعی من راجع به زنان کرد متولد گردیده.

یکی از اهداف من در این پژوهش به دست دادن تحلیلی جامع راجع به زنان کرد از منظر خودشان می باشد نه از منظر دیگری ای که گاهاً تصویری کاریکاتور گونه، وارونه و یا کج و معوج از آنان ارائه می دهد. برای این کار بر تصویر ذهنی یا self-image  زنان کرد از خودشان متمرکز گردیدم. یکی دیگر از اهدافی که در این کتاب دنبال می کنم فتح بابی در فیلد جامعه شناسی زنان کرد می باشد که بر سوژه محور بودن و عاملیت محور بودن زنان کرد تاکید دارد و از مدل غالب زن کرد به مثابه قربانی صرف خشونت علیه زنان، تا حدودی فاصله دارد. هم چنین آغازیدن جریانی که به طور عام فمینیسم غربی یا به عبارت دقیق تر فمینیسم سفید و به طور خاص فمینیسم داخلی کشور را در سطح بازنمایی ها و تعمیم ها و هم چنین تقلیل هایشان از زنان و جریانات فمینیستی چه به طوز ضمنی و چه به طور آشکار و عریان به چالش بکشد و دیگری ها و به حاشیه رانده شده ها را به تدریج به متن بیاورد و صدایی به تکثر و پلورالیسم موجود بدهد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: زانیاری، ئه‌ده‌بیات، شێعر، تاریخ، دین، جوغرافی، وێنه،
برچسب ها: هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد، وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری، سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری، کتاب «زنان کُرد» توسط بانوی پاوه ای منتشرشد، سهیلا شهریاری،
دنبالک ها: خبرگزاری کردپرس،
[ پنجشنبه 11 تیر 1394 ] [ 02:57 ب.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]
   هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م   هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م


کتێبێ تازه وه‌ڵا کریێه‌وه

مامۆسایاوه‌ر هه‌ورامی

(ئێبراهیم عه‌بدۆلکه‌ریم هانه‌قۆڵی)؛شاعێروهه‌ورامانی

*****************************************

  کتابهای تازه منتشرشده

 
ماموسایاور هورامی

(ابراهیم عبدالکریم هانه‌قولی)؛شاعرهورامان

   هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م   هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

     
   هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م    هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

ادامه مطلب

طبقه بندی: زانیاری، ئه‌ده‌بیات، شێعر، تاریخ، دین، جوغرافی، وێنه،
برچسب ها: هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد، وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری، سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری، کتێبێ تازێ مامۆسا یاوه‌ر هه‌ورامی؛شاعێروهه‌ورامانی(کتابهای تازه آقای یاور هورامی؛شاعرهورامان)،
[ سه شنبه 9 تیر 1394 ] [ 05:42 ب.ظ ] [ همایون محمدنژاد ]

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

کتابخانه‌هورامان،کتێبخانه‌وهه‌ورامانی

ئه‌ژناسنای کتێبه‌کا؛نویسه‌را؛زانایا؛ژیرلاو؛پاڵپشتا زوان و ئه‌ده‌ب و فه‌رهه‌نگوو هه‌ورامانی

نویسه‌ر:هومایون موحەممەدنژاد

ئیمه‌یل:sina.mohamad@ymail.com

چه‌مه‌راو سه‌ردا‌نه‌کێتانمێ په‌ی ئادره‌سوو:

په‌لیانه‌و هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

http://haneberchem.mihanblog.com/

مدیروبلاگ :همایون محمدنژاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
p align="center">هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

کتابخانه‌هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی

قه‌ڵه‌موو هه‌ورامانی

ابزار و قالب وبلاگبیست تولزكد تاریخ قمری ، شمسی و میلادی به همراه مناسبت تماس با ما>